Bike Park

Bike Park

Postautor: krzychulz » 11 lipca 2009, 11:02

Witam, drodzy forumowicze, co sądzicie o tym aby powstał Bike Park w Lądku ? Mamy idealne warunki jeśli chodzi o teren, najbliższy taki park znajduje się z Szczawnie Zdój http://www.hcfr.pl/news.php?readmore=677 była by to wielka reklama dla Lądka, nie ma jeszcze wielu torów w Polsce, 3-4 lata temu w Szczawnie odbyły się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, ściągnęło na tor masę ludzi. Oprócz MŚ odbywają się coroczne zawody o Puchar Polski. Wiem że kiedyś był pomysł na podobny tor ( było to jakieś 3 lata temu ), zapisaliśmy się do klubu rowerowego ( taki był wymóg ), plany były i jak to bywa na planach się skończyło, a mogliśmy mieć jeden z pierwszych torów w Polsce. Próbowaliśmy zainteresować władze Lądka w różny sposób, ale że tak się wyrażę byliśmy olewani z góry na dół. Nikt nie chciał nawet o tym słyszeć, może Macie jakieś pomysły dzięki którym może coś takiego powstać ?
PS: Chorzów: http://wooyek.pl/rowery/4x/

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzychulz
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 202
Rejestracja: 28 czerwca 2008, 14:24

Re: Bike Park

Postautor: dorka » 11 lipca 2009, 20:42

Według mnie pomysł jest całkiem fajny. Taki tor przyciągnąłby do Lądka większą ilość młodych ludzi, bo kuracjusze to z reguły starsze osoby. Tylko jak wiadomo zaraz zacznie się "lament", że kryzys, że nie ma na nic pieniędzy. Może jakiś prywatny inwestor zainteresowałby się budową toru?
dorka
 
Posty: 54
Rejestracja: 30 marca 2008, 20:40

Re: Bike Park

Postautor: walerjan » 11 lipca 2009, 22:20

Nie wypali, z prostej przyczyny. Lepiej zainwestować w coś co ma wartość bardziej uniwersalną, przysłuży się szerszej grupie przez dłuższy czas w roku. Niestety.
I nie liczyłbym na żadnego prywatnego inwestora. Taki to lubi włożyć, żeby wyciągnąć. Istota inwestycji. Już prędzej jakiś schorowany obrzydliwie bogaty sponsor, który ma niezwykły sentyment do bikeparków. Trzeba czekać cierpliwie na kogoś takiego. :|
Awatar użytkownika
walerjan
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 514
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 00:24

Re: Bike Park

Postautor: krzychulz » 12 lipca 2009, 07:24

zorientuje się jeszcze jak to z innymi parkami jest od strony finansowej.
Awatar użytkownika
krzychulz
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 202
Rejestracja: 28 czerwca 2008, 14:24

Re: Bike Park

Postautor: lkrys » 13 lipca 2009, 11:20

Witam,
Pomysł ok, na wykonanie toru koszty nie będą duże, niech tylko gmina da ziemię. Mam dość oglądania kuracjuszy na rencie których nie da się wyleczyć bo po zabraniu im rety nie będą mieli za co żyć. Czas postawić na młodzież i atrakcje które przyciągają ludzi. Moim zdaniem każdy kogo stać na rowerek za 5tyś zostawi więcej kasy w Lądku niż kuracjusz dróżnik z PKP w wieku 55 lat z 600 zł rentą. Może czas zainwestować w coś konkretnego niż wydawać pieniążki na nikomu nie służące konkursy na najlepszy domek, działkę, jajko, obrazek, wierszyk itp. Zróbmy coś co będzie przyciągało ludzi z pieniążkami i dawało atrakcję dla zwiedzających, bo sam chętnie pooglądałbym śmigających rowerzystów po torze.
pozdrawiam
lkrys
lkrys
 
Posty: 18
Rejestracja: 22 września 2008, 14:35
Lokalizacja: Lądek Zdrój


Wróć do Sport

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość