SMOG

Polecam , odradzam...

SMOG

Postautor: kaliszak » 05 lutego 2015, 14:38

Witam

Właśnie przerwałem swój pobyt w Lądku Zdroju , gdzie chciałem odpocząć z żoną i dziećmi.
Wynająłem 2 pokoje szumnie określone jako apartament za 220 zł za dobę w zdrojowej części ( strefa A ul.Paderewskiego) co skończyło się rozczarowaniem jako stosunek ceny do jakości.
Ale nie o tym chcę pisać , a o smogu-smrodzie jaki w tej umierającej mieścinie panuje.
Tak - umierającej bo mieszkańcy sami ją żywcem grzebią poprzez smród jaki wydobywa się z ich kominów w okresie grzewczym.
W pokojach nie mogłem otworzyć okna , bo aż gryzło w nos !!! Spacer po mieście to inhalacja wszelkich trujących związków . W piecach pali się wszystko , włącznie z plastikiem , gumą i ropopochodnymi produktami ( znam ten zapach dobrze).
Przyjechałem z dziećmi alergikami dróg oddechowych i po pierwszym dniu kaszel się nasilał. Po drugim spakowaliśmy się i wróciliśmy do domu.
Czy włodarze miasta nie widzą co wisi nad miastem , czy też udają , że nie widzą.
Turyści - nie polecam tego miasta zimą ! Nie wiem jak jest latem , ale mnie nikt na powrót do tego miejsca nie namówi !

Turysta z Kalisza
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: Noe » 06 lutego 2015, 10:48

Bzdury Pan wypisuje i chyba liczy na to, że nikt się nie zorientuje. Znaczna część budynków jest ogrzewana gazem, więc o smogu w mieście nie może być mowy. Powietrze w mieście z pewnością nie jest tak zanieczyszczone, jak kreśli Pan to w swoich wizjach. W przypadku stwierdzenia, iż ktoś, w Pana przekonaniu, pali niedozwolonymi rzeczami w piecu, należało ten problem zgłosić w Straży Miejskiej, czy dokonał Pan tego? Swoją drogą to jestem bardzo ciekaw, w których to budynkach palono tak strasznie, że zapach gryzł Pana, w jakże czuły, nos. Proszę się podzielić tą informacją - z chęcią ją zweryfikuję, bo na razie są to puste zarzuty, bez poparcia dowodami. Liczę na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 06 lutego 2015, 12:30

Drogi NOE
Jeśli Pana zdaniem wypisuje bzdury to może pomyliłem Lądek Zdrój z Londynem...
Jeśli Pan tego nie czuje to może lepiej dla Pana , ale jeśli Pan tego nie widzi to czas do okulisty.
Podpinam zdjęcie ze strefy A. Widok z pensjonatu Janina.
Co do zgłoszenia to nie wiedziałem , że w Lądku jest Straż Miejska i sprawę zgłosiłem telefonicznie do Urzędu Miasta Pani kierownik wydziału środowiska , której przedstawiłem się z imienia i nazwiska.
Mój jakże czuły nos ?- było ze mną czworo dorosłych ze Śląska i wszyscy mieliśmy przeczulony nos ?....
Przy okazji proszę sobie darować ten sarkastyczny ton , a dowody widać codziennie rano . Jeśli Pan nie potrafi ich znaleźć samodzielnie to pozostaje mi tylko stwierdzić , że mi Pana szkoda.

Życzę zdrowia w Lądku Zdroju
Załączniki
IMG_3660L.jpg
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: Noe » 06 lutego 2015, 14:24

Sarkastyczny ton wynikał z katastroficznej treści Pana postu - "Larum grają, wróg w granicach, na koń, koniec świata bliski." Spokojnie, po pierwsze w Lądku-Zdroju nie ma smogu, jeśli nadal Pan twierdzi inaczej to chyba inaczej definiujemy to pojęcie. Po drugie - nie każdy rano ma czas wolny i spaceruje po mieście oglądając kominy. Po trzecie, przypadki palenia rzeczami nieprzewidzianymi do tego, nie są regułą w mieście (co zasugerował Pan w swoim poście) i są o tyle trudne do wyłapania, że należy taką osobę złapać na gorącym uczynku, stąd moje pytanie o Straż Miejską. Swoją drogą to na podstawie Pana postu można odnieść wrażenie, że się nic Panu nie podobało, a winni są wszyscy mieszkańcy, nawet za to, że apartament (przypominam - za 220 zł) nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Niniejszym serdecznie Pana przepraszam w swoim imieniu, bo nie mam uprawnień czynić tego w imieniu wszystkich mieszkańców.
PS.
Swoją drogą to 220 złotych od osoby czy za wszystkie razem?
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 06 lutego 2015, 15:22

Smog to nie wojna i na koń wsiadać nie czas...
Przez 7 lat mieszkałem blisko starówki w Kaliszu i przez 2 lata w Krakowie - wiem co to smog.
Kalisz walczy z tym bezskutecznie i jest w czołówce zanieczyszczonych miast. Ten problem to nie tylko problem Kalisza czy Lądku lecz wielu innych miast.
Jeśli nie ma Pan czasu chodzić po mieście i oglądać kominy to proszę mi nie pisać o pustych zarzutach i pisaniu bzdur.
Jeśli miastu zależy na przyciągnięciu turystów to taki burmistrz powinien rozliczyć wydział środowiska z wywiadów środowiskowych !!! a pani kierownik mogłem podać dane i mogła zgłosić to do Straży Miejskiej.
To fakt - niewiele mi się podobało bo nie zdążyłem . Podobał mi się stok i wyciąg w Lądku ( doskonały dla początkujących i dzieci) , i odrestaurowana starówka choć szkoda , że pusta.
Co do apartamentu - rezerwowałem w ostatniej chwili. Dopiero na miejscu okazało się , że dostęp do łazienki jest tylko z sypialni , a zależało mi na oddzielnym pokoju żeby położyć dzieci spać , na szafie tony kurzu a z sufitu zwisają ''kocury kurzu'' na 10 cm , a syn uczulony na roztocza.......( 220 za całość za dobę )
Nie ma Pan za co przepraszać , po prostu szkoda patrzeć jak miasto z takimi tradycjami odstrasza turystów i mieszkańcy wbijają kolejne gwoździe do trumny.
Gdzie są urzędnicy miejscy którzy powinni na rzęsach stawać aby takie przypadki wyłapywać. Nie od razu karać ale postarać się o środki lub dofinansowanie na wymianę pieca. Dopiero jak oporny to 500 zł. mandatu , jeśli dalej smrodzi - do sądu i 3000 zł. Są sposoby ale trochę trzeba chcieć , a nie spijać kawusię za urzędniczym biurkiem zamiast podnieść tyłek i przejść się po mieście i porozmawiać zarówno z turystami pod stokiem jak i z mieszkańcami.
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: anna » 06 lutego 2015, 19:18

Z powodu chronicznych infekcji górnych dróg oddechowych postanowiłam zmienić miejsce pobytu i od kilku lat mieszkam w Lądku-Zdroju. Nie żałuję swojej decyzji, o dawnych chorobach/przyczynie wyjazdu/ zapomniałam i podobnie jak winorośl potrzebująca odpowiedniego terroir, ja odnalazłam go w Lądku. Przyczyną alergii Pana synka nie jest dym, skoro uczulony jest na roztocza.
Można niejedno wytknąć naszej miejscowosci ale akurat klimat jest tu bezkonkurencyjny.

P.S.
Od „Janiny” w kilka minut mógł Pan przejść ul. Bema, most i po drugiej stronie ul. Kościuszki wygodną aleją spacerować po lesie.
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1043
Rejestracja: 03 stycznia 2010, 01:09
Lokalizacja: 33.8°N, 15.0°E

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 06 lutego 2015, 20:40

Pani Anno

Zacznę od końca : nie wyszedłem na spacer , lecz do sklepu po bułki i mleko. Tam poczułem i zobaczyłem co się unosi nad Lądkiem.
Co do Pani decyzji życiowych - jest to Pani prywatna sprawa i Pani święte prawo do życia gdzie Pani chce. Jednakże zaklinam Panią : proszę nie gwiazdorzyć francuskim , bo mamy nasze polskie określenia jak : ''sól tej ziemi'' , czy też 'znalazłam swoje miejsce na ziemi''.
Co do alergii mojego 4-letniego synka to proszę doczytać , że miało to związek z czystością w pensjonacie , a nie z dymem , aczkolwiek zawartość co najmniej połowy związków z tablicy Mendelejewa nie pomogły.
A na koniec co do bezkonkurencyjności klimatu w Lądku to proszę ''zejść na ziemię '' ....
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: Noe » 06 lutego 2015, 21:56

kaliszak pisze:Spacer po mieście to inhalacja wszelkich trujących związków . W piecach pali się wszystko , włącznie z plastikiem , gumą i ropopochodnymi produktami ( znam ten zapach dobrze). Przyjechałem z dziećmi alergikami dróg oddechowych i po pierwszym dniu kaszel się nasilał.

Myślę, że Anna, tak samo jak ja, dość dobrze przeczytała pierwszego posta, gdzie sugeruje Pan, iż kłopoty syna miały związek z mityczny smogiem. Widzę, że przyjechał Pan zaopatrzony w odpowiedni detektor - skoro udało się Panu wykryć co najmniej połowę związków/pierwiastków z tablicy Mendelejewa...
W kwestii języka polskiego - poprawna odmiana to Lądka, a nie Lądku.
A na koniec co do Pana obycia w temacie smogów to proszę ''zejść na ziemię''...
Z mojej strony to tyle - nie widzę powodu kontynuowania tej dyskusji, bo strony wyraźnie okopały się po swoich stronach i raczej zdania nie zmienią.
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: mateusz » 06 lutego 2015, 22:39

Niestety, ale muszę podzielić w części opinię gościa z Kalisza. Sam też nieraz miałem wątpliwą przyjemność doświadczyć powietrza, które trudno określić zdrowym. Problem ten szczególnie ma miejsce na ulicy Kościuszki (od banku w stronę Stronia) i w okolicach rynku (przy ulicy Kościelnej), szczególnie gdy pogoda ,,dusi''' dym na dół. Uwierzcie, ze wtedy zapach jest straszny. Świadczy to o tym czym mieszkańcy palą. Dobrym świadectwem są też szarzejące elewacje kamienic na rynku spowodowane dymem.
mateusz
 
Posty: 58
Rejestracja: 24 listopada 2010, 19:39

Re: SMOG

Postautor: Noe » 06 lutego 2015, 22:41

Nikt nie twierdzi, że się myli całkowicie, ale pisanie o smogu spowijającym miasto jest chyba lekką przesadą...
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 06 lutego 2015, 23:14

Panie Noe
Ponownie zacznę od końca : też jestem zmęczony tą akademicką dyskusją i mam nadzieje , że ten post będzie ostatni .
Co do smogu jestem na ziemi i za płotem mam obszar natura 2000 .........
Co do kwestii języka polskiego to odmiana Lądka dotyczy dopełniacza czyli kogo-czego , ja użyłem miejscownika Lądku pisząc o kim - o czym i tu mój błąd za co przepraszam Pana i mam nadzieję , że zarówno Pan jak i profesorowie Miodek i Bralczyk mi to wybaczą .
Co do detektora i pierwiastków podpinam link do raportu z badań zanieczyszczeń w polskich uzdrowiskach. Jest tam również Lądek Zdrój !!!
Okazuje się , że Lądek Zdrój pobiera opłatę uzdrowiskową mimo przekroczonych norm zanieczyszczeń. Mało tego z raportu wynika , że gmina dostaje dotacje w kwocie równej otrzymanym z opłat uzdrowiskowych , więc tym bardziej jest dla mnie skandaliczne pobieranie opłaty w miejscu , gdzie śmierdzi .
Nie wiem jakich jeszcze argumentów i dowodów mam użyć aby nie zarzucał mi Pan wypisywania bzdur i pustych zarzutów bez poparcia dowodami.
Proszę zostawić w spokoju kłopoty mojego syna i ratować swoją Arkę....

http://eko-unia.org.pl/ekounia/index.ph ... uzdrowisk-

http://eko.org.pl/imgturysta/files/opla ... 2014_3.pdf
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: anna » 07 lutego 2015, 00:23

Jestem żywym świadectwem na to, że tu klimat czyni cuda-w sensie zdrowia. I żaden spalony kalosz przez jakiegoś matoła, nie może mieć wpływu na korzystny, lokalny klimat. Położenie miejscowości wzdłuż wijącej się rzeki, urozmaicona rzeźba terenu, zieleń parków i otaczające miasteczko lasy są znakomitym filtrem na znikome zanieczyszczenia powietrza.
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1043
Rejestracja: 03 stycznia 2010, 01:09
Lokalizacja: 33.8°N, 15.0°E

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 07 lutego 2015, 00:42

No cóż : obrażanie to twoja jedyna broń na uzasadnione argumenty.......
Sądząc po ilości postów w temacie sprawy miasta masz w tym jakiś interes.
Póki co zachowam się jak dżentelmen i odpowiem że pani ton wypowiedzi nie należy do poprawnych...
Jeśli chcesz mnie sprowokować do obrażania , aby usunąć temat z forum to musisz się jeszcze postarać małolato...
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: victim of science » 07 lutego 2015, 08:47

kaliszak pisze:No cóż : obrażanie to twoja jedyna broń na uzasadnione argumenty.......
Sądząc po ilości postów w temacie sprawy miasta masz w tym jakiś interes.
Póki co zachowam się jak dżentelmen i odpowiem że pani ton wypowiedzi nie należy do poprawnych...
Jeśli chcesz mnie sprowokować do obrażania , aby usunąć temat z forum to musisz się jeszcze postarać małolato...


Dobre... Dawno się tak nie uśmiałem... Ten post jest odpowiedzią na stonowaną i w sumie grzeczną wypowiedź Anny?
victim of science
 
Posty: 11
Rejestracja: 04 stycznia 2007, 11:45

Re: SMOG

Postautor: Noe » 07 lutego 2015, 08:54

Szanowny Panie, niech Pan sobie wyobrazi, że my za oknem też mamy obszar Natura 2000, szok, nie? To, że w Lądku-Zdroju powietrze nie spełnia wyśrubowanych norm większość mieszkańców wie, bo wyniki badań były opublikowane jakiś czas temu. Zapomniał Pan dodać, że ŻADNE polskie uzdrowisko nie spełnia tych norm. Rozumiem więc, że nie pojedzie Pan do żadnego polskiego uzdrowiska? Zastanawiam się czym Pan przyjechał do naszego uzdrowiska? Jeśli samochodem i poruszał się nim Pan po strefie A, to dołożył się Pan do tego zanieczyszczenia.
Cały problem polega na tym, że w Lądku-Zdroju nie ma smogu, co do zanieczyszczonego powietrza - to zgodnie z wynikami badań jest, ale nie oznacza to automatycznie smogu!
W kwestii języka polskiego, zarzuciłeś Pan Annie, że nie używa polskich zwrotów, a sam masz Pan kłopoty z odmianą nazw miejscowych. Ja się nie obraziłem, myślę, że profesorowie Bralczyk i Miodek też to przeżyją.
Co do wypowiedzi Anny, czytam ją i czytam i za nic nie widzę tam nic obraźliwego, jaką trzeba się wykazać determinacją i niechęcią, żeby w taki sposób ją zinterpretować? Spokojnie, Anna potrafi tak napisać, że w pięty idzie, o czym się nie raz przekonałem, ale w ostatniej jej wypowiedzi nie ma nic obraźliwego. Zaczynam się zastanawiać - widzi Pan jakiś mityczny smog nad Lądkiem, potem w wypowiedzi Anny dostrzega Pan coś obraźliwego i odnoszę wrażenie, że zauważa Pan rzeczy, których nie ma, a cała ta dyskusja służy tylko i wyłącznie temu, żeby kogoś obrazić. Z braku rzeczowych argumentów zaczyna Pan sięgać po argument ad personam. Nie sądzę, żebyś znał Pan Annę osobiście, nie wiem więc skąd taka retoryka Pana wypowiedzi. Posyp Pan głowę popiołem (powstałym oczywiście w wyniku ekologicznego spalania) i przeproś ją za ostatnią wypowiedź, bo podobno jest Pan dżentelmenem.
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: kaliszak » 07 lutego 2015, 10:23

Faktycznie źle zinterpretowałem wypowiedź Anny za co ją przepraszam i ''odszczekuję'' co napisałem ( była 1 w nocy i byłem zmęczony ).
kaliszak
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 lutego 2015, 14:14

Re: SMOG

Postautor: anna » 07 lutego 2015, 12:01

Nic nie szkodzi. W moim wieku ludzie już się nie obrażają. Z mojej interpretacji wynikało, że jako „dżentelmen”/takie czyste polskie słowo/, delikatnie sugeruje Pan, że znowu wchodzę w wiek małolaty. Przedstawiony przez Pana link do raportu z badań zanieczyszczeń z wymienionym Lądkiem, jest dla mnie mało wiarygodny. Wiem jakie miałam problemy zdrowotne i jak się teraz czuję, a mieszkam tutaj nie od kilku dni-a od kilku lat. Klimat w naszym Zdroju jest nie do zniszczenia, nikt nie zdoła wyciąć tych tysięcy hektarów lasów otaczających nasze miasteczko, a radni nie wydadzą decyzji o zaoraniu parków. Ukształtowanie terenu i rozciągnięta zabudowa też jest walorem.
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1043
Rejestracja: 03 stycznia 2010, 01:09
Lokalizacja: 33.8°N, 15.0°E

Re: SMOG

Postautor: Noe » 08 lutego 2015, 13:26

Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: nowiutka » 09 lutego 2015, 20:58

W odpowiedzi Kaliszakowi dorzucę, że na 48 uzdrowisk w Polsce obecnie warunków do uznania za miejscowości uzdrowiskowe nie spełnia 45 ! To według artykułu (raportu), do którego sam Pan Kaliszak zamieścił link! Może wybierając się do KURORTU należało poczytać najpierw taki raport, a potem dokonywać wyboru, a nie wieszać na naszej miejscowości psy...
nowiutka
 
Posty: 107
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 12:21

Re: SMOG

Postautor: mateusz » 13 lutego 2015, 07:49

Wrzucam link z gazety bo dotyczy tematu, o którym dyskusja się toczy

http://metro.gazeta.pl/Lifestyle/1,1352 ... biaja.html
mateusz
 
Posty: 58
Rejestracja: 24 listopada 2010, 19:39

Re: SMOG

Postautor: pomoc » 19 lutego 2015, 14:21

Tak króciutko… nasza miejscowość jest miejscowością uzdrowiskową nie ze względu na walory klimatyczne a walory posiadanych wód uzdrowiskowych. I dla tego w Naszej gminie pobierana jest opłata uzdrowiskowa a nie opłata klimatyczna. Tu leczymy przede wszystkim wodami....
pomoc
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lutego 2015, 14:07

Re: SMOG

Postautor: anna » 19 lutego 2015, 15:54

....a smoka trzeba wytropić, może mieć kryjówkę w grocie albo w jaskini nad rzeką.
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1043
Rejestracja: 03 stycznia 2010, 01:09
Lokalizacja: 33.8°N, 15.0°E

Re: SMOG

Postautor: Austenit » 28 lutego 2015, 21:49

Austenit
 
Posty: 60
Rejestracja: 30 stycznia 2013, 17:46

Re: SMOG

Postautor: Noe » 07 sierpnia 2015, 16:33

Posłowie za tzw. ustawą antysmogową – samorządy będą mogły lepiej przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza
Przyjęta dziś przez Sejm nowelizacja Prawa ochrony środowiska przewiduje m.in., że sejmik województwa będzie mógł, w drodze uchwały będącej aktem prawa miejscowego, wprowadzić ograniczenia lub zakazy w zakresie eksploatacji instalacji i urządzeń, w których następuje proces spalania. Zakaz ten będzie mógł zostać wprowadzony w celu zapobiegania negatywnemu oddziaływaniu na środowisko lub na zabytki. Ma to umożliwić samorządom powszechne i skuteczne wykorzystanie tego narzędzia do ograniczenia negatywnego wpływu emisji zanieczyszczeń pochodzących ze starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W konsekwencji zmniejszyć ma się zanieczyszczenie i poprawić jakość powietrza. Zgodnie z nowelizacją, w uchwale zostaną określone granice obszaru objętego ograniczeniami lub zakazami, rodzaje lub jakość paliw dopuszczonych lub zakazanych, parametry techniczne dopuszczonych do stosowania instalacji i urządzeń oraz obowiązki podmiotów objętych uchwałą i organów administracji. W uchwale będą mogły znaleźć się też inne elementy, m.in. wyłączenia z ograniczeń dla pojazdów należących do mieszkańców oraz pojazdów uprzywilejowanych (pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, pogotowia gazowego i Policji). Ustawa doprecyzowuje też przepisy dotyczące wydawania pozwoleń na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza dla nowo budowanych instalacji lub instalacji zmienianych w sposób istotny. Zmiany dotyczą przede wszystkim prowadzenia tzw. postępowania kompensacyjnego. Zgodnie z zasadami kompensacji uzyskanie pozwolenia na emisję do powietrza na obszarze, na którym przekroczone są standardy jakości powietrza, jest możliwe wyłącznie poprzez ograniczenie emisji z innych instalacji wymagających pozwolenia. Nie ma natomiast możliwości przeprowadzenia tego postępowania w przypadku, gdy na danym obszarze brak innych instalacji wymagających takiego pozwolenia, a zła jakość powietrza jest spowodowana tzw. niską emisją, czyli zanieczyszczeniami pochodzącymi z lokalnych kotłowni i domowych pieców. Nowelizacja uelastycznia mechanizm kompensacji, by był on możliwy także przez ograniczenie emisji od osób fizycznych. Chodzi np. o sytuację, gdy firma podłącza prywatne domy do kolektora i w ten sposób zmniejsza emisję oraz ma możliwość lokalizacji swojej inwestycji. W zakresie ochrony przed hałasem nowelizacja zakłada m.in., że tereny będą obejmowane ochroną akustyczną z chwilą ich faktycznego zagospodarowania. Obecne uregulowania zobowiązują do ochrony przed hałasem już tereny przeznaczone pod określony typ zabudowy. Następnie nowelizacja zostanie przesłana do Senatu.
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 1764
Rejestracja: 01 listopada 2006, 09:35
Lokalizacja: Lądek, Lądek-Zdrój :)

Re: SMOG

Postautor: Iza30 » 07 grudnia 2018, 20:27

W polsce w większości miast powietrze jest złej jakosci, nie tylko tutaj. I póki nie przestaniemy palić węglem to to się nie zmieni
Iza30
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 20:23


Wróć do Turystyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość