Brak dyżuru aptek!!!

Brak dyżuru aptek!!!

Postautor: dorka » 06 stycznia 2013, 22:07

Od godziny 12 w południe próbuję wykupić leki przeciwwirusowe dla dziecka przepisane w izbie przyjęć szpitala i co? No właśnie nic. W Kłodzku jedna apteka pracująca -leku brak. Wracam do Lądka i rozpoczynam rajd po aptekach. Wszystkie zamknięte. W aptece na ul.Powstańców jest informacja, że dyżur dzienny pełni do 13:00 apteka LIMBA w Stroniu Śląskim, więc czym prędzej tam jadę - zamknięte, wisi wielka kartka APTEKA NIECZYNNA. :shock:
Postanowiłam więc objeździć wszystkie apteki w Stroniu - może się uda, lecz też wszystkie nieczynne, w planie dyżurów nocnych mają wywieszoną informację, że od 21:00 ma pracować LIMBA. Wróciłam do Lądka i zaczekałam do wieczora. :?
Właśnie wróciłam ze Stronia, apteka nadal zamknięta, na dzwonek nikt nie raczy zareagować, telefon milczy. Rozumiem, że jest święto, ale jak wszędzie wiszą informacje o dyżurze, to tak powinno być. Co z tego, że byłam z dzieckiem u lekarza, jak nie mogę mu pomóc lekami. Skandal - to mało powiedziane. Moim zdaniem skoro mamy w Lądku 3 apteki, to któraś z nich powinna mieć dyżur. Większość wolałaby nawet dopłacić do recepty, byle tylko kupić leki.
dorka

Re: Brak dyżuru aptek!!!

Postautor: Gaweł » 25 grudnia 2018, 22:18

dorka pisze:Od godziny 12 w południe próbuję wykupić leki przeciwwirusowe[/url] dla dziecka przepisane w izbie przyjęć szpitala i co? No właśnie nic. W Kłodzku jedna apteka pracująca -leku brak. Wracam do Lądka i rozpoczynam rajd po aptekach. Wszystkie zamknięte. W aptece na ul.Powstańców jest informacja, że dyżur dzienny pełni do 13:00 apteka LIMBA w Stroniu Śląskim, więc czym prędzej tam jadę - zamknięte, wisi wielka kartka APTEKA NIECZYNNA. :shock:
Postanowiłam więc objeździć wszystkie apteki w Stroniu - może się uda, lecz też wszystkie nieczynne, w planie dyżurów nocnych mają wywieszoną informację, że od 21:00 ma pracować LIMBA. Wróciłam do Lądka i zaczekałam do wieczora. :?
Właśnie wróciłam ze Stronia, apteka nadal zamknięta, na dzwonek nikt nie raczy zareagować, telefon milczy. Rozumiem, że jest święto, ale jak wszędzie wiszą informacje o dyżurze, to tak powinno być. Co z tego, że byłam z dzieckiem u lekarza, jak nie mogę mu pomóc lekami. Skandal - to mało powiedziane. Moim zdaniem skoro mamy w Lądku 3 apteki, to któraś z nich powinna mieć dyżur. Większość wolałaby nawet dopłacić do recepty, byle tylko kupić leki.

Zgadzam się, to jest skandal. A najgorsze jest to, że cały czas tak jest.
Gaweł

Re: Brak dyżuru aptek!!!

Postautor: nowiutka » 30 grudnia 2018, 22:01

O takiej sytuacji należy powiadomić Starostę. On odpowiada za dyżury aptek.
nowiutka

Wróć do Służba Zdrowia