A co na to Pan Dylewski?

A co na to Pan Dylewski?

Postautor: Simon » 07 grudnia 2010, 16:17

wiadomo może jak zareagował Pan Dylewski na wyniki wyborów , 3 razy próbował to da 12 lat starania się o ten urząd. Trzeba Przyznać że ambitny facet.
Pytanie drugie to czy będzie opozycją dla Szkudlarka?
Simon

Re: A co na to Pan Dylewski?

Postautor: narciarz48 » 07 grudnia 2010, 17:58

witam, a jak byś chciał simon jesli jesteś facetem i masz to co każdy facet powinien mieć i za to go kochają dziewczyny to masz chyba swoje zdanie, więc wiesz jak ma się się zachować P Dylewski :(
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: Koleś » 07 grudnia 2010, 17:58

Jego ambicja wynika z tego, że za każdym razem brakowało mu bardzo niewiele do zwycięstwa. Gdyby p. Pazdyk chciał przejść do historii jako współtwórca zmiany w kierunku prawdziwego rozwoju zaapelowałby do swoich wyborców, aby wzięli udział w II turze i poparli p. Dylewskiego. W takim układzie mielibyśmy już na czele gminy menadżera zgodnie współpracującego z większością rady, czyli bylibyśmy w zupełnie innym miejscu niż dzisiaj.
W obecnej sytuacji jaką opozycją może być p. Dylewski? Jako zwykły obywatel? Taką opozycją ja także jestem.
Awatar użytkownika
Koleś
Aktywny Użytkownik

Postautor: anna » 07 grudnia 2010, 18:05

W naszej polskiej tradycji leżących się nie kopie/poza tym to nie jest zły wynik/.Czyli reszta to opozycja.
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik

Postautor: patriota » 07 grudnia 2010, 18:11

Te wybory są na tyle inne dla P. Dylewskiego, że w nich nie startował na radnego (chyba, że nie mam takiej informacji, to przepraszam) i uważam, że opozycja Lądecka w Radzie Gminy troszkę się osłabiła (mam nadzieję, że na krótko...).
Awatar użytkownika
patriota

Postautor: narciarz48 » 07 grudnia 2010, 18:22

napisze tak Jadą dwaj górale ,spotykają blondynkę która ma kapcia w swoim aucie Czy pani pomóc, dżentelmeni pytają, owszem mówi blondynka Po zakończonej naprawie. Blondynka pyta dać 100zł. czy ściągnąć majtki. Starszy mówi dać sto zł.Po paru km jazdy ten młodszy mówi , aleś Ty mądry, bo i na ciebie i na mnie te majtki by nie pasowały. POdobnie jest w Lądku po wyborach. pozdrawiam, mądry polak po wyborach
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: pawel » 07 grudnia 2010, 18:24

Narciarzu, idź pojeździj na narach, a nie głupoty na forum wypisujesz... :?
pawel
Aktywny Użytkownik

Postautor: narciarz48 » 07 grudnia 2010, 18:32

paweł ja pisze nie dla klientów media market
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: narciarz48 » 07 grudnia 2010, 18:37

nadzieja to nie poduszka pawle tylko kaktus > Powinna zmusić Cie do tego ,żebyś podskoczył i coś zrobił
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: pawel » 07 grudnia 2010, 18:49

Nawołujesz do puczu? :shock:
pawel
Aktywny Użytkownik

Postautor: emigrant » 07 grudnia 2010, 19:00

pucz w gminie, komendant straży miejskiej przejmuje władzę. pod jego twardymi rządami Lądek rozkwita, internowano tylko nieposłusznych. po dwudziestu dniach oddaje władzę i ogłasza wolne wybory. nareszcie wygrywa jedyny dopuszczony kandydat: pan Andrzej ;)
Awatar użytkownika
emigrant
Aktywny Użytkownik

Postautor: Simon » 07 grudnia 2010, 21:14

zastanawiam się czy będzie się szykował do następnych wyborów i czy będzie podpowiadał swoim radnym?
Simon

Postautor: gościu » 07 grudnia 2010, 21:26

Czy mogę już spokojnie iść spać ?
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: onaxxx » 22 grudnia 2010, 21:24

szkoda, że pan Andrej Dylewski nie wygrał tych wyborów samorządowych. Lądek co raz bardziej sprowadza się do ruiny, nawet nie ma gdzie wyjść. Osobiście uważam , że program pana Andrzeja Dylewskiego był dużo ciekawszy niż jego rywala, a po za tym dodatkowo pan Dylewski posiada więcej kwalifikacji i doświadczenia w różnych dziedzinach prawa.
onaxxx

Postautor: rozsądny » 23 grudnia 2010, 10:47

Nie chcę krakać, ale... Szkudlarek "kupił" już Kubisiaka i Sosnę, także ma w radzie większość i jak tak dalej pójdzie będzie wzorem Łopusiewicza siedział na stołku burmistrza do emerytury... bez komentarza :?
rozsądny
Aktywny Użytkownik

Postautor: stranger » 23 grudnia 2010, 21:26

Wcale nie kraczesz. To dobrze, że burmistrz, który ma program i jest w trakcie jego realizacji będzie miał stabilną większość w radzie, żeby prowadzić rozsądną politykę. To jest dobra wiadomośc dla Lądka, że jeszcze nie jest masą upadłości, do której rzeczywiście przydatne byłyby kwalifikacje syndyka.
Wesołych Świąt wszystkim, sceptykom więcej wiary.
stranger
Aktywny Użytkownik

Postautor: rozsądny » 25 grudnia 2010, 07:47

No, no burmistrz ma zajefajny program bez programu :evil: Po wyborach i koniec z naprężaniem... Tak "smutnego" Lądka w czasie Świąt zimowych nie pamiętam, a mieszkam tu od ok. 20-tu lat. Gdzie się podziały te rok rocznie montowane w mieście świateczne ozdoby ? A może Kazimierz podarował je Stroniu, tam przecież mieszka :roll:
rozsądny
Aktywny Użytkownik

Postautor: gościu » 26 grudnia 2010, 13:45

Chyba widziałem te ozdoby w Stroniu Śl :lol:
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: Koleś » 27 grudnia 2010, 12:00

Gościu, jeżeli znany kurort wygląda w okresie świątecznym jak zapadła, ponura mieścina, to nie ma w tym nic do śmiechu. Pan Szkudlarek pokazuje nam w ten sposób gdzie nasze miejsce w szeregu, czyli za Stroniem, i że z tym trwającym rozwojem, to tak jak z przemianą Kaczyńskiego, po wyborach już go nie ma, czyli że daliśmy się zrobić w jajo.
I jeszcze jedno - jeżeli ktoś się z tego cieszy, to jest albo idiotą, albo wrogiem naszego miasta. Przepraszam za dosadne określenia, ale szlag mnie trafia, gdy widzę ludzi naigrawających się z tego, że Lądek na psy schodzi.
Awatar użytkownika
Koleś
Aktywny Użytkownik

Postautor: gościu » 27 grudnia 2010, 13:14

Przesadzasz i jeszcze raz przesadzasz ! Czy cały Lądek jest własnościa Burmistrza?. A ja się pytam czy cokolwiek zależy też od jego mieszkańców i przedsiębiorców?. Czy oni i my też coś musimy i możemy?. Jak nas przymusić i czy to musi zrobić też Burmistrz ze Stronia?. Kto z nas wg Ciebie nie wypełnił swoich obowiazków wobec Lądka Zdroju najstarszego kurortu ?. Jak się o tym dowiemy że zawiedliśmy swoje miasto i działamy na jego szkode teraz w okresie światecznym i noworocznym. A że tak się zachowujemy od dłuższego czasu nie dbając o swoje włości i miejskie , atakujemy coraz śmielej Burmistrza bo on musi o wszystko zadbać i już!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego przestaliśmy wozić ze sobą łopat i odśnieżać chociaż dla sobie miejsca do parkingowania? Dlaczego nie przestawiany w miejsca już odśnieżone swoich najpiękniejszych i najdroższych sercu samochodów? Mamy pretensje o niechlujne odśnieżanie ulic i poboczy a samochodziki porzucone przez swoich właścicieli nocują w kupie śniegu bo pługi ich nie odsuną. Zupełnie przestaliśmy być społeczeństwem . Żądamy obsługi i nie pomagamy by tą obsługę , ktoś mógł wykonać poprawnie. Brakuje Ci Kolesiu miejskich ozdób światecznych a nie zauważyłeś, że właściciele sklepów też nie ozdobili światecznie swoich wystaw, domy wczasowe nie zadbały o świateczny wystrój itddddddd :wink: Kto temu jest winien? Odpowiedź jest tylko jedna: Burmistrz ze Stronia.
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: Koleś » 27 grudnia 2010, 18:18

W ostatnim zdaniu napisałeś prawdę. Ale po kolei. Za stan dróg, ulic, chodników i parkingów odpowiadają ich właściciele. Jeżeli właściciele samochodów parkują na chodnikach w sposób niedozwolony, to powinna ich dyscyplinować straż miejska, bo od tego jest. Jeżeli parkują w sposób dozwolony, to służby miejskie powinny tak oczyszczać chodniki aby można było po nich bezpiecznie chodzić. Nie jest przy tym nigdzie napisane, że musi to robić tylko pług. Jeżeli właścicicele nie oczyszczają chodników przylegających do ich nieruchomości to jest od tego straż miejska. Na te usługi płacimy podatki, a burmistrz za ich organizację i wykonanie bierze wypłatę z kasy miejskiej.
Jeżeli chodzi o upiększenie gminy w okresie świątecznym, to tu również gówne zadanie ma do wypełnienia burmistrz, który powinien zlecić podległym służbom udekorowanie ulic. Innym działaniem burmistrza powinno być wyzwalanie inwencji mieszkańców poprzez organizację i propagowanie różnego rodzaju konkursów na najpiękniejszą dekorację wystawy, kamienicy, czy domostwa. To niewiele kosztuje, a daje świetne wyniki, tylko, że trzeba o tym wiedzieć i przede wszystkim chcieć. Jeżeli się nie wie i nie chce to mamy to co mamy.
Dobry menadżer w naturalny sposób otacza się ludżmi mądrymi, pełnymi zapału do pracy, podpowiadającymi swojemu szefowi dobre rozwiązania, mierny miernotami i leserami opędzającymi się od pracy i petentów ściągającymi gminę w dół.
Awatar użytkownika
Koleś
Aktywny Użytkownik

Postautor: gościu » 27 grudnia 2010, 22:35

A co na to pan Dylewski :wink:
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: stranger » 03 stycznia 2011, 16:17

Oczywiście gościu ma rację. Lądek w okresie świątecznym rzeczywiście wyglądał jak ponura i odrapana dziura, którą niestety coraz bardziej się staje. Dekoracji świątecznych na lekarstwo, nawet choinki nikomu nie chce się ubrać w ogródku. Zdecydowanie najlepiej wyglądają miejsca dotknięte ręka burmistrza - rynek i park przed Wojciechem.
Bzdury o odśnieżaniu i straży miejskiej to kolejne szukanie winy wszędzie poza sobą. Kłopoty z odśnieżaniem ma Warszawa, Paryż i Londyn, a Lądek nie ma na to żadnych pieniędzy. Ma za to ludzi, którzy mają czas, ale żadnych chęci do dania czegoś od siebie.
Pieniędzy nie ma, bo miasto jest zaniedbane, brudne, zagrzybione i zatęchłe. Nie ma świateł, bo szkoda prądu, ani kolorów, bo szkoda na farbę. Burmistrz i Rada są jacy są, pewnie mogliby być lepsi, ale urwaną rynnę i oberwane drzwi trzeba naprawiać samemu. Walą się komunalne domy, szarzeją ulice, zęby można wybić na dziurowych chodnikach.
To miasto nie obchodzi większości jego mieszkańców, niestety.
A zakompleksieni powinni się uspokoić - Stronie dokładnie niczym się nie różni. Jeśli to komplement.
Noworoczny złoty medal dla właściciela wyciągów za dalsze inwestycje.
Złoty cymbał dla gestora krytego basenu.
Ten basen powinien znaleźć się w herbie miasta.
stranger
Aktywny Użytkownik

Postautor: gościu » 03 stycznia 2011, 16:43

Ten basen nie ma szczęścia.Bardzo pechowy a może przepisy takie durnowate, że nie można otworzyć skończoną inwestycję. :wink:
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: Koleś » 03 stycznia 2011, 18:12

Wypuścił burmistrz swoich zagończyków. Wolałbym jednak aby ta apoteoza waszego idola była bardziej merytoryczna, bo do tej pory bredzicie, przynajmniej ty stranger.
Awatar użytkownika
Koleś
Aktywny Użytkownik

Postautor: narciarz48 » 03 stycznia 2011, 18:13

tak naprawdę to wszyscy tu piszą o wszystkim i o niczym.Jeśli burmistrz zbiera laury za dokonania .wiec normalne że tez zbiera cięgi za to jest nie zrobione>Nawoływanie żeby mieszkańcy się wzięli do pracy przez jednego tu z forum, to raczej kpina ,już to przerabialiśmy.POMOŻECIE -POMOŻEMY.Ja widzę coś, za co tak pochwale burmistrza ,za tą barierkę która wreszcie jest na ukończeniu.i skoro już się będzie można czegoś porządnie trzymać to dalej proszę..17.12 2010 na tv religia oglądałem reportaż ,poświęcony św.Nepomucenowi,był to czeski program .Kiedyś pisałem o tym na forum,wiecie co mnie ogarnęło- wstyd ,nawet nie wspomniałem o tym że u mnie w Lądku jest taka figura bo nóż by ją ktoś chciał zobaczyć, w takim stanie to wstyd i ten most to też piękny wizerunek PRAWDA? . ale ponieważ rozwój trwa to wierze ze wkrótce ten most i figura będzie super.pozdrawiam
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: narciarz48 » 03 stycznia 2011, 19:08

Do miejskiej części kurortu,, PRZYJEMNIE,, jest wejść od północy, przez dwuprzęsłowy, kamienny most św. Jana Nepomucena przerzucony nad Białą Lądecką. Został zbudowany w 1565 r., stroi go pochodząca z 1709 r., kamienna figura św. Jana Nepomucena autorstwa Michaela Klahra.
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: stranger » 03 stycznia 2011, 19:45

Koleś pisze:Wypuścił burmistrz swoich zagończyków. Wolałbym jednak aby ta apoteoza waszego idola była bardziej merytoryczna, bo do tej pory bredzicie, przynajmniej ty stranger.

Pochlebiasz mi Kolesiu tym zagończykiem. Kochasz przypinać ludziom łatki - etykietki jak pewien ekspert od katastrof lotniczych. Ale jeśli bredzę, to napisz proszę w którym punkcie? Czy w tym, że Park jest ładny, czy w tym, że ulica Słodowa, Kłodzka, czy Zdrojowa są obrzydliwe? Co do mostu św. Jana - o dziwo - zgadzam się z narciarzem 48, że nie powinien tak wyglądać. A burmistrz prywatnych posesji nie pomaluje, żarówek nie wkręci, choinki nie ubierze - choćby nim został Benedykt XVI. Gdzie więc bredzę, kiedy pokazuję palcem na Zakopane, Polanicę, czy choćby Kudowę?
Kurort to nie fajna nazwa, ale także obowiązek dla wszystkich mieszkańców, którzy z tej nazwy chcą żyć.
stranger
Aktywny Użytkownik

Postautor: Koleś » 03 stycznia 2011, 20:58

stranger, kapitalizm ma to do siebie, że wszystko ma swojego właściciela i tym różni się od komuny, gdzie własność jest przeważnie niczyja. W kapitaliżmie są też ustawy które nakładają na właścicieli konkretne obowiązki. Twierdzisz, że ja wypisuję bzdury o odśnieżaniu i straży miejskiej, ale ja piszę tylko o tym, do czego właścicieli nieruchomości zobowiązują przepisy. Wystarczy tylko te obowiązki zacząć egzekwować a już będzie dużo lepiej. Załamujesz ręce nad nad kamienicami komunalnymi, dziurawymi ulicami i chodnikami, a to przecież zadanie burmistrza, aby dbać o nie i je remontować, bo na to bierze nasze wspólne pieniądze.
Ubolewasz też, że nikt się nie pali do darmowej roboty na rzecz miasta. No cóż, czasy czynów społecznych już się skończyły, ale jak chcesz to daj przykład i za własne pieniądze wyremontuj kawałek chodnika, którego burmistrz nie chce wyremontować. Przekonaj też lokatorów płacących wcale nie małe czynsze w kamienicach komunalnych, aby zaczęli za swoje pieniądze naprawiać cudzą własność. We wspólnotach mieszkaniowych, czyli prywatnych kamienicach, o które nie musi dbać burmistrz sytuacja w większości wypadków wygląda inaczej i są one zadbane, wyremontowane i docieplone, chodniki przy nich są też odśnieżane. Każdy niech robi tylko to co do niego należy, włącznie z burmistrzem, a będzie mniej powodu do narzekań.
Awatar użytkownika
Koleś
Aktywny Użytkownik

Postautor: gościu » 03 stycznia 2011, 21:20

Ja nawoływałem i dalej będę nawoływał by mieszkańcy Lądka Zdroju zadbali o swoje posesje , wystawy i swoje miny.Gość w czasie wypoczynku lubi jak się o niego troszczą, mile uśmiechają i pogawędzą na mieście. Dosłownie nigdzie zagranicą nie widziałem palących pracowników, ani w hotelu, restauracji i w sklepie. Niestety w Lądku to jest norma. Pracownicy wspólnie z szefem cały czas pracują, chociaż bez widocznego zadyszania czy zmęczenia. Nie wystają grupami zajęci sobą w godzinach pracy. Tym się różnimy i może dlatego też coraz częściej za te same pieniądze jeździmy wypoczywać zagranicę. Coś musimy wspólnie u siebie zmienić a nie stale utyskiwać na burmistrza. Nie jestem zagończykiem burmistrza ale uważam, że bez akcji czynów społecznych łatwiej jest zadbać o swój prywatny majątek. Mieszkanie w Kurorcie zobowiązuje podwójnie.
gościu
Aktywny Użytkownik

Postautor: narciarz48 » 03 stycznia 2011, 21:52

tak koleś zgadzam się z Tobą w 110proc , ale stangret tego nie zrozumie, on tylko umie powozić a kim to już on sam nie wie ,a jeśli już powołujesz się stangret na Benedykta to przypominam Ci że jak do nas polaków pierwszy raz powiedział.to . Witam was Ciule,no tak powiedział (bez komentarza), a normalnie ktoś kto dostaje życzenia noworoczne i ma klasę i to min 7 to pisze dziękuje,a nie mędrkuje się na temat ortografii,a czy poprawnie tego nie wiem. wysłałem fax do prof . Miodka w tej sprawie i jak dostanę odpowiedz to ja wydrukuje na forum .pozdrawiam, zacytuje Elie Wiesel - Tak ,jak przyczyną rozpaczy mogą być tylko inni ludzie ,tak i nadzieję mogą dać człowiekowi tylko inni ludzie.
narciarz48
Aktywny Użytkownik

Postautor: anna » 03 stycznia 2011, 21:53

.
narciarz48 pisze:Do miejskiej części kurortu,, PRZYJEMNIE,, jest wejść od północy, przez dwuprzęsłowy, kamienny most św. Jana Nepomucena przerzucony nad Białą Lądecką. Został zbudowany w 1565 r., stroi go pochodząca z 1709 r., kamienna figura św. Jana Nepomucena autorstwa Michaela Klahra.

Na dobry początek likwidacja krzaka/bez/.To tyle co można zdziałać.Temat do odnowienia przed następnymi wyborami samorządowymi.
Fotka z 8 czerwca ubiegłego roku.
Załączniki
Most Jana.jpg
Awatar użytkownika
anna
Aktywny Użytkownik

Postautor: Noe » 03 stycznia 2011, 22:01

Ja bym dodał od siebie - usuniecie oby szpecących kwietników (zresztą z tego co zauważyłem, to kwiaty z nich znikały szybciej niż śnieg w czasie roztopów) i zamontowanie zamiast nich stylistycznie pasujących słupków (byleby nie kawałków rury wcementowanej w most). No i "podziękowanie" za śliczne wyremontowanie kawałka murka od strony ulicy Krótkiej (dla niezorientowanych, komuś zostało trochę cementu po jakimś remoncie, to bardzo ładnie tę resztkę wychlapał na ów murek). Pragnę też zwrócić uwagę na znikające z roku na rok kamienie z obu murków, ale takie prace zabezpieczające to tylko dla konserwatorów, a nie naszych rodzimych (czytaj miejscowych) firm...
Awatar użytkownika
Noe
Aktywny Użytkownik

Postautor: stranger » 03 stycznia 2011, 23:21

narciarz48 pisze:stangret tego nie zrozumie, on tylko umie powozić a kim to już on sam nie wie

No, Alberto Tomba ani Adam Małysz to ty też nie jesteś adepcie nauk profesora Miodka. Chyba, że chodzi o slalom między wielkimi literami albo skoki w czeluść interpunkcji.
stranger
Aktywny Użytkownik

Postautor: rozsądny » 04 stycznia 2011, 00:17

stranger napisał
Zdecydowanie najlepiej wyglądają miejsca dotknięte ręka burmistrza - rynek i park przed Wojciechem.

No to faktycznie się nadotykał :mrgreen: Po wyborach zapadł się pod ziemię i tyle... a miało być tak pięknie... Faktem jest, że przed drugą turą postawił przed ratuszem choinkę za 40 tysi :shock: Ja osobiście za taką kasę bym zainstalował zalegające w urzędzie świąteczne oświetlenie, którego w tym roku tak bardzo brakowało. No, ale mamy za to "wyborczą - Szkudlarkową" choinkę, ponoć ma służyć długie lata :D
rozsądny
Aktywny Użytkownik

Postautor: stranger » 04 stycznia 2011, 07:30

Choinka jest ładna i rynek naprawdę na tym zyskał. Nie wiem skądinąd, czy warte to 40 tys. - nie wiem skąd znasz tę kwotę. Brak ozdób szpecił Lądek i o tym pisałem. Ale nie da się uciec od pytania, ile prywatnych osób - a nawet pensjonatów - udekorowało swoje budynki i ubrało własne choinki. Żałośnie mało. Dlaczego w tym mieście jest tak punuro latem i zimą? Dlaczego wszyscy chętnie krytykują wszystko co zostanie zrobione, ale tak niewielu robi cos samemu?
To niestety wyróżnia nasz kurort od innych.
stranger
Aktywny Użytkownik

Postautor: luk166 » 04 stycznia 2011, 07:30

a czy przypadkiem drogim dyskutantom wątek się nie pomylił?
Tutaj miało być o p. Dylewskim a nie jest.
luk166
Aktywny Użytkownik

Wróć do Wybory Samorządowe 2010